English
0216 443 30 30
info@udofed.org.tr

Başkanın Mesajı

baskanTürkiye’nin Dünya’daki en çok tanınan ve severek tüketilen yiyeceği Döner artık sahipsiz değil, kültürümüzün en zengin lezzet hazinesine sahip çıkıyor, Türkiye’de olduğu gibi uluslararası mecrada da hak ettiği itibarını kazandırmak için Uluslararası Döner Federasyonu (UDOFED) olarak yola çıkmış bulunuyoruz.

Dünya’nın neresine giderseniz gidin insanlar Döner üretilen bir işletmeye girdiğinde kendisini Türkiye sınırları içerisine girmiş gibi hisseder, o doyumsuz lezzetin tadına varırken Türkiye’yi düşünür.

Her gün 500 milyona yakın insanın elinde döner, damağında lezzet, aklında Türkiye vardır.

Döner Türkiye’nin global gücü milli kültür ve turizm elçisidir. Ayrıca Türkiye’nin de en büyük ekonomik kalemlerinden biridir.

Nasıl mı?

Türkiye ve Dünya’da istihdam ettiği milyonlarca insan, ürettiği katma değer dışında Döner’in yan sanayisi ile milyarlarca dolar döviz girdisi ülkemizin artısıdır.

Döner sadece döner değil, aynı zamanda Döner Türkiye demektir.

Yurt dışında Türkiye ve Türklere bir mesaj verilmek istendiğinde Döner üzerinden verilmektedir.

Türk insanının yurtiçinde ve yurtdışında ki bireysel başarıları ile yükselen milli kültür hazinemiz ve lezzet değerimiz Döner ne yazık ki bugüne kadar kurumsal sahipsizliğe terk edilmişti.

Artık UDOFED var

Döner sektörünün kurumsallaşması ve dünyada itibar kazanması farklı coğrafyalarda birikmiş problemlerine çareler bulmak amacı ile Döner sektörünün önemli isimleri ile kutlu bir yola çıktık.

Döner ve Döner sektörünü daha profesyonel ve daha güçlü bir şekilde gerek yurtiçinde gerekse yurtdışında temsil etmek için Uluslararası Döner Federasyonu (UDOFED) olarak emin adımlarla yolumuza devam ediyoruz.

Temsil ettiğimiz Döner Sektöründe maalesef bir çok noktada haksız ve hukuksuz bir rekabet ile insan sağlığı tehdit ediliyor. Gıda güvenliğini dikkate almadan sağlıksız ve hijyen olmayan koşullarda merdiven altı üretimlerle tüketici sağlığını hiçe sayan bu anlayışa dur diyecek ve mutlaka önüne geçeceğiz.  

UDOFED sadece Türkiye değil Dönerin olduğu her yerde Döner sektörünün temsilcisi, sesi ve savunucusudur.

Döner hak ettiği yerde mücadelesine Global düzeydeki başarısına engel olmaya çalışanlar, haksız rekabet ile milli değerimize zarar verenler her zaman karşısında UDOFED’i bulacaktır.

Her ülkede Dönerin farklı sıkıntıları vardır. Başta ülkemizde olmak üzere her yerde yaşanan sıkıntının farkındayız ve takipçisiyiz. Global bir gıda savaşının yaşandığı günümüzde Dönerin milli değerini zedeleyen her girişim karşısında olmak için buradayız.

Bu zorlu ve haklı mücadelemizde siz değerli Döner dostlarını yanımızda görmek gücümüze güç katacaktır.

Hepinize saygı, sevgi ve şükranlarımı sunuyorum.

Gülizar Mercan
UDOFED Genel Başkanı

0216 443 30 30