English
0216 443 30 30
info@udofed.org.tr

Tarım ve Orman Bakanlığı Ziyaretimiz

Tarım Orman Bakanlığı:
Udofed ile yakın işbirliğimiz devam edecektir


Uluslararası Döner Federasyonu Genel Başkanı Mehmet Mercan ve Yönetim Kurulu Tarım Orman Bakanlığımızın daveti üzerine bakanlığımızı ziyaret etti. Tarım Bakan yardımcısı Fatih Metin başkanlığında Gıda Kontrol Genel Müdürü Harun Seçkin, Kodeks Daire Başkanı Selman Ayaz’ın da hazır bulunduğu bir heyet tarafından karşılanan ve samimi bir ortamda misafir edilen Udofed heyeti Sayın Bakan’a 1546 yılında Takiyyiddin tarafından yapılan buhar mekanizmalı döner ocağı maketi ve İrfan Söyler tarafından kaleme alınan Döner Hakkında Her Şey araştırma kitabı hediye edildi.

Fatih Metin yaptığı konuşmada Udofed’in çalışmalarını yakından takip ettiklerini ve sektörün iyileştirmesi gayretlerini desteklediklerini bunun için de bakanlık olarak sürekli işbirliği içinde çalıştıklarını söyledi. Metin ayrıca; Dönerin gıda güvenilirliğinden ödün vermeden üretilmesi, tanıtımının uluslararası platformda yapılmasına yönelik UDOFED ile yakın işbirliğimiz devam edecektir dedi.

Udofen Genel Başkanı Mehmet Mercan ise Bakanlığın nazik daveti için teşekkür etti ve Döner sektörünün onlarca yıldır biriken meselelerini Bakanlığımız kurumlar ile koordineli olarak çalışıp projeler geliştirerek çözmeye çalışıyoruz. Bu süreçte karşımıza engeller çıkıyor. Yılmıyoruz. Yorulmuyoruz. Sektörü iyileştirme ve sağlıklı Döner üretimi ve tüketimini sağlama gayretlerimiz devam ederken ön yargılar ile de mücadele ediyoruz.

Amacımız; Türkiye’nin yegane lezzet bayrağı olan Dönerin bütün Dünya’da ülkemizi temsil gücünü daha da üst seviyelere çıkartırken aynı zaman da Türkiye ekonomisine katma değer kazandırmaktır. 

Federasyonumuz ilk kurulduğu günden itibaren Bakanlığımızın bütün kurumlarını yanımızda gördük. Bizi her zaman motive ettiler. Üniversitelerimiz ile koordineli çalıştık. Sıkıntıları da, güzellikleri de ifade ettik. Yanlış zemin üzerine kurulmuş, rant peşinde koşan işletmelerin bakanlığımız ile birlikte karşılarında olduk.

Yaptığımız çalışmaların Devletimiz tarafından takdir edilmesi ve bizi davetiniz neticesinde sarf etmiş olduğunuz onore edici ifadeler için heyetim adına sizlere teşekkür ederim.


tarim


 

0216 443 30 30